Scroll down

WEEKEND SPECJALNY w AMONDO – KOBIECY PUNKT WIDZENIA

Nowości

WEEKEND SPECJALNY w AMONDO – KOBIECY PUNKT WIDZENIA

W dniach 22 – 23 sierpnia kino AMONDO zaprasza na wyjątkowy weekend „KOBIECY PUNKT WIDZENIA”. To weekend z niezwykłymi kobietami dla fantastycznych kobiet. Będziemy oglądać filmy o kobiecych sprawach w roli głównej, spotykać się z interesującymi kobietami, wymieniać poglądami na kobiece tematy. A to wszystko przy kieliszku dobrego wina. 

Cena biletu na każdy pokaz to tylko 15PLN. Każda osoba, która kupi bilet na weekend „KOBIECY PUNKT WIDZENIA” do kina Amondo, otrzyma w prezencie vouchery ze zniżką na masaż kobido, refleksologię oraz degustacyjny kieliszek wina. 

W czasie weekendu pokazanych zostanie dziesięć filmów, w tym aż cztery przedpremiery. Po wybranych filmach odbędą się spotkania z fantastycznymi kobietami.

W sobotę po przedpremierowym seansie „EMY” Pabla Larraína odbędzie się spotkanie z Dominiką Druch z Holi Holi, która opowie o masażu KOBIDO oraz refleksologii. Holi Holi to niezwykła przestrzeń dla kobiet, w której oferowane są masaże zdrowotne, relaksacyjne i dla urody. To miejsce, gdzie oprócz masażu serwowana jest ciepła rozmowa, nauka uwalniającego oddechu i oderwanie od codziennych spraw. Pokaz rozpoczyna się o godzinie 19:05. 

Tego dnia w repertuarze znajdzie się także pokaz przedpremierowy filmu „UNDINE” – pełna symboli opowieść o miłości i przeznaczeniu. W rolach głównych wystąpili rewelacyjna Paula Beer, która za tę kreację otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale oraz Franz Rogowski. Pokaz filmu odbędzie się o 19:20. 

Trzecią przedpremierą zaplanowaną w trakcie weekendu kobiecego będzie „NADZIEJA„, której seans rozpocznie się o 17:05. Oparty na osobistych przeżyciach duńskiej reżyserki Marii Sødahl film, jest subtelną i wzruszającą opowieścią o życiowych priorytetach i potrzebie bliskości. To uniwersalne studium dojrzałego związku jest tak poruszające w dużej mierze za sprawą znakomitych kreacji Andrei Bræin Hovig i jednego z najbardziej rozpoznawalnych szwedzkich aktorów Stellana Skarsgårda.

W niedzielę, 23 sierpnia na panie czekają aż dwa spotkania i kolejna dawka dobrego kobiecego kina.

O 15:40 rozpocznie się pokaz francuskiego dramatu „PROXIMA” z Evą Green w roli głównej, po którym odbędzie się spotkanie w ramach FEMINISTYCZNEGO KLUBU FILMOWEGO. Ideą klubu jest wspólne oglądanie filmów reżyserowanych przez kobiety a następnie dyskusja nie tylko na temat kina, ale również na temat kobiecych doświadczeń.

O 17:50 odbędzie się ostatni przedpremierowy seans w trakcie weekendu, fiński komediodramat „W CO GRAJĄ LUDZIE„. Jenni Toivoniemi stworzyła pełną humoru, słodko-gorzką społeczną satyrę na pokolenie współczesnych trzydziestolatków. Po projekcji rozpocznie się spotkanie z Kają Nowakowską z bloga Mead Ladies. Kaja opowie o początkach botanicznej pasji i o tym, jak przekuła ją w swój zawód. Powie o tym, dlaczego warto zanurzyć się w roślinnych zapachach, o fascynującym świecie lokalnej roślinności, robieniu kadzideł, gotowaniu z dzikich roślin i o wielu innych okołobotanicznych tematach. Po spotkaniu będzie można kupić produkty stworzone w pracowni Mead Ladies.

Więcej szczegółów na temat poszczególnych seansów w czasie weekendu „KOBIECY PUNKT WIDZENIA” można znaleźć w repertuarze na stronie kina.

ZAPRASZAMY!