Scroll down
komediodramat

Walc w alejkach

Uhonorowany Nagrodą Jury Ekumenicznego oraz Nagrodą Gildii Filmowej na 68. MFF w Berlinie, nowy film Thomasa Stubera, reżysera „Herberta” i serialu „Miejsce zbrodni”.

W rolach głównych Franz Rogowski, znany z ostatniego filmu Michaela Hanekego "Happy End", oraz Sandra Hüller, gwiazda nominowanego do Oscara „Toniego Erdmanna”.

SZCZEGÓŁY

Walc w alejkach

FABUŁA

Bohaterem filmu jest Christian, który zaczyna pracować jako asystent zaopatrzenia w supermarkecie gdzieś we wschodnich Niemczech i tym samym trafia do nowego, nieznanego świata długich korytarzy, zgiełku przy kasach i wózków widłowych.

Pod okiem kierownika Bruna nieśmiały i wycofany Christian będzie starał się opanować trudną sztukę kierowania wózkiem widłowym, a także zbliżyć do współpracowniczki Marion z działu ze słodyczami, kobiety niezwykle pociągającej, choć niestety zamężnej.

Główne role w tym niezwykle romantycznym, a zarazem realistycznym filmie wspaniale odtwarzają Franz Rogowski, znany z również pokazywanego na Berlinale 2018 i dystrybuowanego przez Aurora Films „Tranzytu”, oraz Sandra Hüller, gwiazda nominowanego do Oscara „Toniego Erdmanna”.

  • REŻYSER Thomas Stuber
  • PRODUKCJA Niemcy, 2018
  • CZAS TRWANIA 125 minut

REPERTUAR

ZWIASTUN