Scroll down
Melodramat

Asako. Dzień i noc

Niezwykle klimatyczna adaptacja bestsellerowej powieści uznanej japońskiej autorki Tomoki Shibasaki. 

Film prezentowany był m.in. w Konkursie Głównym 71. MFF w Cannes, nowy film cenionego japońskiego reżysera Ryûsuke Hamaguchiego.

OPIS

Asako. Dzień i noc

FABUŁA

Niezwykle klimatyczna adaptacja bestsellerowej powieści uznanej japońskiej autorki Tomoki Shibasaki.

Prezentowany w Konkursie Głównym 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, nowy film cenionego japońskiego reżysera Ryûsuke Hamaguchiego.

Asako mieszka w Osace. Zakochuje się w Baku, wolnym duchu. Pewnego dnia chłopak znika bez śladu. Dwa lata później znów spotykamy Asako. Obecnie mieszka w Tokio i spotyka się z Ryohei. Chłopak wygląda dokładnie jak Baku, ale ma zupełnie inną osobowość...

„Asako. Dzień i noc” to rewelacja festiwalu w Cannes, ambitny romans porównywany z dziełami Erika Rohmera i „Zawrotem głowy” Alfreda Hitchcocka.

 

 

  • REŻYSERIA Ryûsuke Hamaguchi
  • PRODUKCJA Japonia, Francja, 2018
  • CZAS TRWANIA 119 min

REPERTUAR

NAGRODY I FESTIWALE

ZWIASTUN

W KINACH OD 24 MAJA

Dramat

Tranzyt

3 maja 2019

Filmowa adaptacja powieści Anny Seghers, swoją światową premierę miała podczas ubiegłorocznego festiwalu w Berlinie. "Tranzyt" to dramat wybitnego niemieckiego reżysera Christiana Petzolda, autora „Feniksa” i „Barbary”.

Więcej informacji

Dramat

Petra

21 czerwca 2019

Pokazywany na MFF w Cannes w prestiżowej sekcji Directors’ Fortnight, nowy film Jaime Rosalesa, wytrawnego reżysera takich dzieł, jak „Godziny dnia”, „Piękna młodość” czy „Samotność”, to intrygująca historia kobiety na tropie rodzinnej tajemnicy. 

Więcej informacji

Dramat

Berlin, Barcelona

5 kwietnia 2019

Przejmująco szczera opowieść o współczesnych 30-latkach i przyjaźni, wystawionej na próbę. 

Wyprodukowany przez legendarną Isabel Coixet („Życie ukryte w słowach”, „Moje życie beze mnie”, „Księgarnia”) i nagrodzony Złotą Biznagą na MFF w Maladze, nowy film jednej z najciekawszych hiszpańskich reżyserek młodego pokolenia, Eleny Trapé.

Więcej informacji